Lough Rynn

Lough Rynn – kiedy jest coraz więcej słońca, pogoda dopisuje na spacery, polecamy wybrać się w okolice Mohill, a konkretnie nad jezioro Rynn, nad którego brzegiem znajduje się posiadłość i ruiny średniowiecznego zamku rodziny Mc Raghnail jak i znacznie młodszy zamek rozbudowany i przebudowany w XIX w. a obecnie  luksusowy hotel. Posiadłość to także wspaniałe ogrody, park  i jezioro. Właściwie całość położona jest w przesmyku pomiędzy dwoma jeziorami, wspomnianym Rynn i z drugiej strony Errew. Oba połączone są rzeczką Cloone, przez którą przeprowadzone są dwa mosty czerwony i zielony. Jeżeli wybieramy się tam samochodem, nie musimy wjeżdżać na teren hotelu aby zaparkować, parking usytuowany jest wzdłuż drogi dojazdowej.

Tarasy z ogrodami to na pewno największa atrakcja tego miejsca zwłaszcza kiedy jest już słonecznie i roślinność prezentuje swoje wdzięki w tysiącach kolorów. Na każdym poziomie ogrodów jest inna roślinność, kwiaty i krzewy przycięte są na różne kształty. W alejkach stoją ławeczki a obok małe fontanny i  posągi.

Zejście z trzeciego tarasu ostatniego tarasu prowadzi na brzeg jeziora Rynn i położone wzdłuż ścieżki leśne. Napotkamy tam pozostałości zamku rodziny Mc Raghnail oraz położony w pobliżu dom dla łódek. Park jest bardzo bogaty w różnoraką roślinność i wszystko jest naprawdę zadbane od trawy  wyglądającej jak dywan po krzewy i drzewa.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.