Forest Park Lough Key

Forest Park Lough Key – to bardo dobre miejsce do rodzinnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Kompleks leży w hrabstwie Roscommon przy trasie N4 niedaleko miasteczka Boyle. Kiedy dojedziemy tam samochodem, powinniśmy skorzystać z miejsc parkingowych przygotowanych w pobliżu centrum rozrywki i mariny. Wjazad dla samochodu to €4, płatne w automatach ze szlabanami. Napisałem “powinniśmy” ponieważ często ludzie korzystają z dzikich parkingów, zostawiając samochody na boku wzdłuż drogi dojazdowej. Parkujemy tam na własne ryzyko.

Forest Park możemy zwiedzać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to wyprawa w świat roślin i zwierząt, jak i historie kształtowania terenu – THE LOUGH KEY EXPERIENCE. Zaczynając od centrum atrakcji mieszczącego się w głównym budynku kompleksu, gdzie kupimy bilet i dostaniemy elektronicznego przewodnika, będziemy przemierzać wyznaczonymi ścieżkami, XIX- wiecznymi tunelami, pomostami na wyskości drzew, a przewodnik opowie nam co spotykamy na naszej drodze. Wycieczkę zakończymu na wieży widokowej, z której rozpościera się imponujący widok na las, jezioro i położone na nim wysepki. Jeżeli zwiedzamy park z dziećmi kolejna płatna atrakcja, to plac zabaw – ADVENTURE PLAY KINGDOM. Z chuśtawkami, krętymi zjeżdżalniami, mostkami, karuzelami. Jednak w tym miejscu fajny relaks na świeżym powietrzu znajdą najmłodsi. BODA BORG  – EXPERIENCE THE QUEST – wymagana minimum  3 osobowa załoga, która ma za zadanie bez wcześniejszych instrukcji pokonać tor z róźnymi przeszkodami i łamigłówkami do rozwiązania.

Drugi sposób zwiedzania to spacer po lesie, nie ograniczony praktycznie w żaden sposób. Różnorodność drzew, w jednym z miejsc nawet dziwaczne ich kształty, mosty, leśne ścieżki wzdłuż jeziora, to wymarzone miejsce na czynny wypoczynek i podziwianie co natura może stworzyć. Można te szlaki przemierzać  pieszo lub rowerem.

Jeżeli lubimy wspinaczkę po drzewach, chodzenie po mostkach linowych, chodzenie po linach, drabinkach i tym podobne, oczywiście dobrze zabezpieczeni, to możemy skorzystać  z oferty Zipit Forest Adventures. Jeżeli chcemy pojeździć na segway’ach, możemy je wypożyczyć w Woodland Segway, a jeżeli lubimy pływać łódką możemy wypożyczyć w Lough Key Boats for Hire Boat Tours.

Kiedy już mamy zaliczony wypoczynek czynny, czas na posiłek, wszystko dostępne w centrum Forest Park Lough Key. Ciepły posiłek, napoje, desery, lody, wszystko przy stolikach wewnątrz budynku lub na tarasie z widokiem na marinę.

Cenniki są zróżnicowane, jednak kiedy za nasze atrakcje w centrum rozrywki wydamy conajmniej €20, wspomniany wcześniej parking jest za darmo.

Nazwa jeziora Key pochodzi z irlandzkiego Lough Ce. W mitologii Ce był druidem boga Nuady. Kiedy w jednej z bitew został ranny uciekał na południe, dotarł do miejsca gdzie podczas odpoczynku zauważył równinę z pięknymi kwiatami. Starał sie dojść do tej równiny a kiedy już osiągnął swój cel, umarł. Z wykopanego dla niego grobu wylała woda zalewając całą równinę, tworząc dzisiejsze jezioro.  Pierwsze wzmianki o parku nad jeziorem Ce to rok 1184.  Na jednej z wysepek nazwanej Castle Island możemy zobaczyć ruiny zamku. Jak widać to nie tylko doskonała miejsce wypoczynku ale również kawałek historii.
Mapka Google

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.