Forest Park Lough Key

Forest Park Lough Key – to bardo dobre miejsce do rodzinnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Kompleks leży w hrabstwie Roscommon przy trasie N4 niedaleko miasteczka Boyle. Kiedy dojedziemy tam samochodem, powinniśmy skorzystać z miejsc parkingowych przygotowanych w pobliżu centrum rozrywki i mariny. Wjazad dla samochodu to €4, płatne w automatach ze szlabanami. Napisałem „powinniśmy” ponieważ często ludzie korzystają z dzikich parkingów, zostawiając samochody na boku wzdłuż drogi dojazdowej. Parkujemy tam na własne ryzyko.

Forest Park możemy zwiedzać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to wyprawa w świat roślin i zwierząt, jak i historie kształtowania terenu – THE LOUGH KEY EXPERIENCE. Zaczynając od centrum atrakcji mieszczącego się w głównym budynku kompleksu, gdzie kupimy bilet i dostaniemy elektronicznego przewodnika, będziemy przemierzać wyznaczonymi ścieżkami, XIX- wiecznymi tunelami, pomostami na wyskości drzew, a przewodnik opowie nam co spotykamy na naszej drodze. Wycieczkę zakończymu na wieży widokowej, z której rozpościera się imponujący widok na las, jezioro i położone na nim wysepki. Jeżeli zwiedzamy park z dziećmi kolejna płatna atrakcja, to plac zabaw – ADVENTURE PLAY KINGDOM. Z chuśtawkami, krętymi zjeżdżalniami, mostkami, karuzelami. Jednak w tym miejscu fajny relaks na świeżym powietrzu znajdą najmłodsi. BODA BORG  – EXPERIENCE THE QUEST – wymagana minimum  3 osobowa załoga, która ma za zadanie bez wcześniejszych instrukcji pokonać tor z róźnymi przeszkodami i łamigłówkami do rozwiązania.

Drugi sposób zwiedzania to spacer po lesie, nie ograniczony praktycznie w żaden sposób. Różnorodność drzew, w jednym z miejsc nawet dziwaczne ich kształty, mosty, leśne ścieżki wzdłuż jeziora, to wymarzone miejsce na czynny wypoczynek i podziwianie co natura może stworzyć. Można te szlaki przemierzać  pieszo lub rowerem.

Jeżeli lubimy wspinaczkę po drzewach, chodzenie po mostkach linowych, chodzenie po linach, drabinkach i tym podobne, oczywiście dobrze zabezpieczeni, to możemy skorzystać  z oferty Zipit Forest Adventures. Jeżeli chcemy pojeździć na segway’ach, możemy je wypożyczyć w Woodland Segway, a jeżeli lubimy pływać łódką możemy wypożyczyć w Lough Key Boats for Hire Boat Tours.

Kiedy już mamy zaliczony wypoczynek czynny, czas na posiłek, wszystko dostępne w centrum Forest Park Lough Key. Ciepły posiłek, napoje, desery, lody, wszystko przy stolikach wewnątrz budynku lub na tarasie z widokiem na marinę.

Cenniki są zróżnicowane, jednak kiedy za nasze atrakcje w centrum rozrywki wydamy conajmniej €20, wspomniany wcześniej parking jest za darmo.

Nazwa jeziora Key pochodzi z irlandzkiego Lough Ce. W mitologii Ce był druidem boga Nuady. Kiedy w jednej z bitew został ranny uciekał na południe, dotarł do miejsca gdzie podczas odpoczynku zauważył równinę z pięknymi kwiatami. Starał sie dojść do tej równiny a kiedy już osiągnął swój cel, umarł. Z wykopanego dla niego grobu wylała woda zalewając całą równinę, tworząc dzisiejsze jezioro.  Pierwsze wzmianki o parku nad jeziorem Ce to rok 1184.  Na jednej z wysepek nazwanej Castle Island możemy zobaczyć ruiny zamku. Jak widać to nie tylko doskonała miejsce wypoczynku ale również kawałek historii.
Mapka Google

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.