Westport House

Westport, w hrabstwie Mayo.  Położone jest na zachodnim wybrzeżu wyspy, nad zatoką Clew Bay. Początkowo miasto miało być miejscem zamieszkania pracowników Wesport House, dzisiaj to ośrodek turystyczny tamtego regionu Irlandii, a jedną z atrakcji jest wspomniany dwór. Westport House wybudowany został w XVIII wieku, jako dwór rodziny Brown. Do zwiedzania dostępny jest zarówno budynek jak i park, przepływającą przezeń rzeką Carrowbeg. Jest to doskonałe miejsce na spędzenie rodzinnie całego dnia, pełnego atrakcji,  zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Westport House&Pirate Adventure Park, to chyba największa frajda dla dzieci. Usiądziemy tam  na dużej huśtawce w kształcie pirackiego okrętu o dumnej nazwie Pirate Queen, przepłyniemy balią wzdłuż przygotowanego wodnego toru, gdzie w połowie będziemy wciągnięci na wzniesienie a z drugiej strony puszczeni w dół uderzając w wodę, która rozbryzgując się napewno nas zmoczy (chyba najfajniejsza zabawa, zwłaszcza w ciepłe dni). Westport House Express czyli mini lokomotywa z mini wagonikami, przewiezie nas po parku i wdłuż rzeki Carrowbeg, po drodze mijamy stacje z dziwnymi śmieszymi postaciami, oraz nastawnie sterowną przez małpy. Na małym jeiorku, nieopodal dworu do wynajęcia są rowery wodne w kształcie łabędzi. Spacerując przez park, zobaczymy kilka zwierząt w małym zoo, osiołek, sarna, świnka wietnamska, kury itp. No i jest jeszcze fajna zjeżdżalnia, cztery tory, na góre toru wchodzimy z wcześniej zabranym workiem, pakujemy się w niego do połowy i robimy fajny zjazd. Każda z tych atrakcji, które są dostępne w parku  jest płatna, mamy możliwość zakupienia biletu na miejscu przy wjeżdzie na  parking lub online (kliknij tutaj).

Zwiedzanie i zabawa nie jest może tania ale jednak kiedy weźmiemy pod uwagę, że każdą rzecz  odwiedzimy wielokrotnie jak na przykład zjazdy na balii, według mnie i nie tylko  najlepsze, widać zresztą po kolejkach ludzi oczekujących na swój zjazd i wtedy czas oczekiwania warto zamienić na wielką huśtawkę stojącą tuż obok, lub zwiedzić park i przejechać się mini pociągiem i wrócić do zjazdów w baliach i tak dalej i tak dalej. Dzień mija sympatycznie na świeżym powietrzu, jest również trawa na której możemy rozłożyć się z kocem i odpocząć, coś zjeść i zacząć zabawę od nowa.

Westport House to także doskonałe miejsce na wypoczynek kilkudniowy i chociż niegdy nie skorzystaliśmy, ponieważ nie mamy przyczepy kempingowej ani samochodu kempingowego, ale warto o tym wspomnieć,a na miejscu można również  wynająć domki. Z tego co widzieliśmy można także rozbić namiot, a w budynku obok pola  dostępne są prysznice, toalety, tak dzisiaj ważne WI-FI. Do tego wszystkiego możemy chyba smacznie zjeść w małej knajpce Gracy’s Gastro Bar. Zresztą całą ofertę można przeszukać na stronach Westport House.  Warto również sprawdzić kiedy cały obiekt jest dostępny dla odwiedzających, kiedyś pojechaliśmy w drugiej połowie września i niestety wszystko było zamknięte.

Polecamy jak najbardziej na czynny wypoczynek i wybierając się do Westport sprawdźmy prognozę pogody, a kiedy jest słoneczna to najlepsza zabawa na baliach. Mapka Google

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.