National Leprechaun Museum

Muzeum, w którym dowiemy się jak zdobyć fortunę łapiąc małego krasnala z garnkiem złota i co kryje się na końcu tęczy. Jeżeli już go widzimy i ma ze sobą garnek, nie możemy go spuścić z oczu , bo ten przebiegły, liczący zaledwie 75 cm wzrostu, ubrany na zielono krasnal zniknie szybciej niż się spodziewamy wraz ze skarbem.

Narodowe Muzeum Krasnludków (tak można to chyba przetłumaczyć) to świat mitologii irlandzkiej otwierający świat folkloru, magicznego świata i legend opowiedzianych i pokazanych w formie zabawy. Samo oczekiwanie na wejście było już dla nas zagadką, staliśmy z biletem w ręku oglądając otaczającą nas wystawę w gablotach umocowanych na ścianie. Co będzie dalej? Czy wszystko co dzisiaj zobaczymy to te gabloty? Słyszliśmy, że jest coś więcej. Nie zdradzę tajemnicy co stało się i jak przeniknęliśmy do innego świata, niech dla każdego będzie to zaskoczeniem. Kiedy już wejdziemy do pomieszczeń, w pierwszym z nich poczujemy się jak krasnoludki w pokoju olbrzyma bo są tam: fotel, lampa, stół i komody oraz olbrzymi kominek, które są dla nas ogromne . Można wszędzie się “wskrobać” i usiąść jeżeli damy radę, zrobić pamiątkowe zdjęcie. Cały czas towarzyszy nam przewodnik, który opowiada (w języku angielskim) historie związane z krasnalami z mitologii irlandzkiej. Co jakiś czas zmieniamy pomieszczenia, w większości z nich panuje półmrok. Siadamy w kręgu i słuchamy kolejnych opowieści. Mamy pokój z tęczą i krąg z umieszczonym na środku garncem ze złotem, pomieszczenie ze studnią, z którą związana jest kolejna legenda. Nie będziemy zdradzać tajemnic opowiadanych przez przewodnika, najlepiej jest tam wybrać się samemu lub rodzinnie, aby przenieść się do bajkowago świata irlandzkich skrzatów. Na końcu wycieczki jest mały sklep z szeregiem książek o irlandzkim folklorze i mitologii, możemy zakupić przedmioty związane z krasnalami wytworzone przez irlandzkim rzemieślników.

Dni oraz godziny otwarcia można sprawdzić na stronie www.leprechaunmuseum.ie . Wejście znajduje się od strony torowiska tramwajowego przy centrum handlowym Jervis.Mapka Google

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.